Klima Satın Al

Klima Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

  1. Öncelikle uygun kapasite belirlenir. Bunun için oda büyüklüğüne göre BTU hesabı yapılır.
  2. Klima tipine karar verilir. Duvar Tipi, Taşınabilir, Salon Tipi ve Kaset Tipi çeşitleri içinde ihtiyaca en uygun klima belirlenir.

Bu kararlardan sora enerji verimliliği, çalışma sıcaklık aralığı, nem alma, sessizlik, montaj, garanti, marka ve tabi fiyat olarak diğer faktörler gözetilerek seçim yapılır.

Hangi faktörlerin öncelikli olacağı kişiye ve kullanım alanına göre değişecektir. Örneğin bir alerji durumu sözkonusu ise iyonizer özelliği en önemli faktör olabilir.

Servis yaygınlığı her zaman kendi başına çok önemlidir. Montaj beklememek ve daha ucuz fiyat açısından klimanızı Türkiye’de satışlarının en yoğun dönemi olan Haziran, Temmuz, Ağustos ayları dışında almanız tavsiye edilir. Yeni Klima modellerinin piyasaya çıktığı ilkbahar ayları iyi bir zamanlama olabilir.

İnverter Klima Nedir?

İnverter, sıcaklığı sürekli ayarlamak ve kompresör motorunun hızını kontrol etmek için kullanılır. Bir mikro denetleyici, her ortamın hava sıcaklığını ölçebilir ve buna göre kompresörün hızını ayarlayabilir. Böylece hem motor ömrü uzar hem de motorun çalışmasındaki elektrik tüketimini düşürür. İnverter klima, sabit hızla çalışan klimalara göre daha pahalıdır, ancak enerji tasarrufu ile bu denge kısa sürede sağlanır ve düşük maliyetli ısıtma ya da soğutma gerçekleşir.

İyonizer Nedir?

Herhangi bir iklimlendirme ünitesinde havayı, toz, koku ve mikroorganizma vb. maddelerden temizleyen filtreler vardır. Bununla birlikte, mevcut konfor ve hijyen ihtiyaçlarını da bazı ünitelerin iyonizer ile beslenmesiyle mümkün olmaktadır. İyonlaştırıcı, şu anda dünyadaki en gelişmiş hava temizleme teknolojilerinden biri olan ek bir filtredir. Soğuk iyonlaştırıcı, pozitif ve negatif iyonları serbest bırakır, böylece odadaki kötü kokuları dezenfekte ederek ve azaltır. Ayrıca ortamdaki tozu, polen ve alerji yapıcı küçük parçacıkları toplar. İyonizer klimalar aynı zamanda güvenli, sağlıklı ve dinlendirici bir ortam yaratmak için negatif iyon üretir.

Portatif, Seyyar, Taşınabilir ya da Ayaklı Klima Olarak da Adlandırılan Mobil Klimaların Kullanımı Nasıldır?

Adından da anlaşılacağı gibi diğer klimalar gibi sabit değildirler. Genellikle tekerlekli olan portatif klimaları istediğiniz yere götürerek hızlıca, detaylı kurulum gerektirmeden çalıştırabilirsiniz. Herhangi bir dış ünitesi olmayan ayaklı klimaları bir pencere yakınına koyarak, içerisinden çıkan pencere aparatı ile hava tahliye hortumunu dış ortama uzatmanız yeterlidir. Çok büyük alanlar için uygun değildir ve genellikle 9000 ve 12000 BTU aralığında kapasiteye sahiptir.

Klima Satın Al

× Teklif Al